Banyo Lavabo Çeşitleri

Banyo lavabosu, tuvalet ve küvetin yanında banyonun en büyük oyuncularından biridir. Banyo lavaboları son yıllarda ev sahiplerinin ve tasarımcıların zevkine göre büyük bir stil yükselmesi yaşamaya başladı. Lavabolar için, “bir zamanlar sadece işlevsel bir amaçla hizmet ederken, şimdi banyonun estetiğini tamamlayan önemli bir unsur haline geldi” diyebiliriz.
Banyonuzda kullanacağınız lavabo çok şık, pahalı ve gösterişli olmayabilir. Lavabo seçerken yapılan en büyük hatalardan birisi, kullanıcıların işlevsellikten çok estetiğe önem vermesidir. Lavabo seçiminde önemli olan detay ne kadar kullanışlı olduğu ve ihtiyacınızı karşılar özellikte olmasıdır. Çok sayıda seçeneği bulunan lavabolardan hangisini seçeceğiniz muhtemelen banyoda ne kadar depolama alanı istediğinize bağlı olacaktır. Royal Duş resmi sitemizden banyonuzun tasarımına yardımcı olacak, estetiğini artıracak ve kullanışlı olabilecek lavabo örneklerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Ayaklı Lavabo
Ayaklı lavabolar, sıhhi tesisatın görünmesini istemeyenler için ideal bir lavabo tipidir. Çok az yer kaplayan bu lavabo, son derece faydacı ve aynı zamanda temiz, şık ve havalı görünür. Bu lavaboların birçok tasarımı vardır. Şekli ve büyüklüğü ne olursa olsun neredeyse her banyoya sığabilir.

Duvara Monte Lavabolar
Duvara monte edilen lavabolar, stüdyo daireler ve küçük alana sahip banyolar için ideal bir çeşittir. Doğrudan duvara takılan bu havzalar, banyoya minimalist bir görünüm verirken, üstüne yerleştirilmek için herhangi bir tezgaha veya dolaba ihtiyaç duymazlar. Altlarında bir dolap bulunmadığından yerden tasarruf sağlar ve daha görünür bir zemin alanı bırakırlar. Bu da banyonuzu daha geniş görünmesine yardımcı olur. Banyoyu daha büyük hissettirir. Lavabo temizliğinde ve paspaslama işleminde hiçbir şey engel olmayacağı için banyonun bakımı oldukça kolaylaşır. Kullanıcının ihtiyacına göre istenilen boyda monte edilen bu lavabolar özellikle tekerli sandalye kullananlar için çok kullanışlıdır.

Gemi Lavaboları
Gemi lavaboları, tamamen tezgahın üzerine yerleştirilen, çanak şeklinde bir lavabo çeşididir. Hiçbir şekilde gömülü değildir. Banyonuzda cesur bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız gemi lavabolarını tercih edebilirsiniz. Görünümleri büyük kase şeklindedir ve genellikle derindirler. Bol miktarda su barındırırlar. Son yıllarda moda haline gelen bu lavabolar ev sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır.

Vanity Lavabo